Bezpieczne i atestowane zabawki dla dzieci

Jeśli chodzi o zabawki, rodzice powinni kupować swoim dzieciom tylko to, co najlepsze. Chodzi tu bardziej o jakość i bezpieczeństwo niż cenę i popularność. Wielu rodziców wybiera zabawki edukacyjne, które pomagają rozwijać się naszemu dziecku.

Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo zabawek, nie mogą być to zabawki nieprzetestowane pod względem alergicznym. Aby zaoferować konsumentom pewną gwarancję, istnieją ściśle określone standardy bezpieczeństwa. Kupując zabawki warto sprawdzić oznaczenia na opakowaniu. Znajdziemy nie tylko oznaczenia dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są zabawki, ale także atesty bezpieczeństwa. Dotyczy to przykładowo składu chemicznego zabawek. Oznakowanie CE jest obowiązkowe dla wszystkich towarów sprzedawanych na rynku europejskim.

Dlatego producenci zabawek są również zobowiązani do zdobycie certyfikaty przed dopuszczeniem do obrotu. Warto zwrócić uwagę na zabawki drewniane a w szczególności lakierowane, farby i lakiery nie mogą zawierać substancji potencjalnie niebezpiecznych.

Wiele bezpiecznych i atestowanych zabawek możemy znaleźć na stronie https://www.zakupomat.net/. Dobierając zabawki dla naszego dziecka powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Wszyscy powinni mieć świadomość, że kulki, perły lub małe gumowe kulki nie są odpowiednie dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Rodzice mogą zatem najpierw orientować się w zaleceniach wiekowych, podanych na opakowaniu przez producenta. W szczególności w przypadku bardzo małych dzieci, warto zwrócić uwagę jak zbudowane są zabawki które mogą być dołączone małe części, które dziecko wkłada się do ust i połyka podczas zabawy. Upewnij się, że zabawki są odpowiednio oznaczone, to samo będzie dotyczyło zabawek wyposażonych w baterie, warto sprawdzić czy klapka baterii jest dodatkowo zabezpieczona przykładowo śrubką. Warto zwrócić także na klocki, zbyt małe klocki nie powinny być przeznaczone dla małych dzieci w wieku poniżej 3 lat. Lepsze będą większe klocki, które także nie powinny być zbyt ciężkie.

Fajny tekst masz jeszcze tutaj: Jakie zabawki są bezpieczne?