Nurkowanie w Morzu Czerwonym

Morze Czerwone zasadniczo może kojarzyć się różnie, aczkolwiek na pewno należy zaznaczyć to, że jest to akwen, w którym można z powodzeniem nurkować. Gdy zejdziemy pod powierzchnię wody, ta na pewno się nie rozstąpi i tym samym będziemy mogli podziwiać coś, co zachwycać po prostu musi. Morze Czerwone to oczywiście Egipt, a tym samym powiemy, że przez pewien czas mieliśmy do czynienia z zahamowaniem popularności tego kraju z uwagi na napiętą sytuację polityczną.

Dzisiaj Egipt odzyskuje zaufanie i dla miłośników nurkowania to bardzo dobra informacja. Jeśli mowa jest o możliwości nurkowania w Morzu Czerwonym, jeśli mowa jest o nurkowaniu w Egipcie, to na pewno warto jest zwrócić uwagę na Dahab z uwagi na to, że jest to jeden z kluczowych, jeden z najpiękniejszych kurortów dla nurków. Na brzegu spora ilość nurków, spora ilość różnych pamiątek, a pod powierzchnią wody mamy miejsca, w których po prostu podziwiamy „zwykłą” rafę, ale mamy szereg miejsc, w których mamy do czynienia z elementami zapierającymi dech w piersiach.

Takim miejscem z pewnością będzie Caves. W tym miejscu stykamy się z pięcioma grotami, jaskiniami, w których naprawdę jest co oglądać. W pobliżu mamy również do czynienia z miejscem, w którym możemy natknąć się na mureny, aczkolwiek te wychodzą na widok dopiero nocą. Tylko dwie z owych pięciu jaskiń są przeznaczone do nurkowania rekreacyjnego, a pozostałe to jaskinie techniczne.

Egipt_Dahab

Inne miejsca w Morzu Czerwonym odkrywają przed nurkami wspaniałe rafy, kontakt z egzotycznymi rybami, egzotycznymi stworzeniami, które warto jest zobaczyć. Warto jest skorzystać z oferty firmy Bestdivers http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/morze-czerwone/dahab-latach-stan-grudzien-2017/, która proponuje niezwykłe doznania, która proponuje kilka dni na egipskich wybrzeżach, a raczej pod powierzchnią wody. Na pewno będziemy mówili o jednych z najbardziej atrakcyjnych dla nurków miejsc na świecie, a tym samym będziemy mogli mówić o spełnieniu naszych oczekiwań względem wypraw nurkowych. Można nurkować w różnych wodach, ale w tych jest coś wyjątkowego dla każdego bez wyjątku.